Aktuálne

Hriech sa prezentuje tým najlákavejším spôsobom

Mám toho dosť, čestne priznávam. Spočiatku som si myslela, že akosi rýchlo starnem, keďže moje názory začali byť takmer na hranici staroby, ale myslím si, že nie som sama, ktorá len rozčarovane hľadí, čo sa to okolo nás deje. 

Ľudia sú už len čísla šuchotavých papierikov, a ak aj číslami na papierikoch nie sú, určite sú číslami ideálnych mier (to platí hlavne pre ženské pokolenie). Posudzovaní sme viac-menej podľa čísla. 

Aj sledovanosti.

Už ani nepamätám, kedy som v televízii videla kvalitný seriál, a ak aj nejaký náhodou zhliadnem, som to ja, ktorá počíta. Koľkokrát v jednej časti povedia Božie meno nadarmo. 
Sv. Páter Pio varoval pred televíziou, a ja mu dávam za pravdu, ale s dodatkom, že nebezpečnou sa stala aj tlač a celkovo média vôbec. 

Z každej strany sa na nás valí kopisko infošiek o tom, ako byť krásnym, ako si zidealizovať postavu, ako sa správne stravovať, ako sa... až nám z toho hrabne, lebo do popredia sa vyzdvihuje kult tela, kult peňazí, kult hriešne drahých nákupov kvázi „slávnych“ ľudí, medzi ktorých sa pasujú už aj tí, čo účinkujú v show programe Farma a jej podobných.

Sme kŕmení konzumom miesto toho, aby naše mozgové závity obohatili kvalitnejším vitamínom. A tak sa z nás stávajú ovce, žiaľ, nie také, akými s radosťou máme byť, ale tými, ktoré sú znechutené, otrávené a hladné.
Hladné, lebo už aj náš potravinársky priemysel sa vydal na zbojnícke chodníčky a hladné aj preto, lebo už takmer nepočujeme láskavého slovka.
Náš slovník sa zúžil do: treba, musíš, daj...

Patriarcha Kirill nedávno uviedol, že: „Hriech sa prezentuje tým najlákavejším spôsobom: filmy, divadlo … Umenie, ktorého poslanie je kultivácia ľudskej osobnosti, obohacovať ju a vyzdvihovať ju do nebies, sa stáva záťažou, ktorá bráni človeku sa povzniesť.” 

Nezabíjajme sa teda dobrovoľne, život a pobyt na zemi sme dostali nie preto, aby sme všetko okolo, vrátane seba samých, kántrili, ale preto, že nás tu ktosi chce mať. A len preto, že nás skutočne miluje.
A je mu úplne jedno, či máme o kilo viac, v ruke držíme starší mobil miesto najnovšej vychytávky, alebo či miesto kabelky Prada si modlitebnú knižku vložím do tej najobyčajnejšej. Lebo vidí vo mne nie číslo, ale stvorenie, ktoré sám vytvoril a chce sa zo mňa tešiť. Z mojej častej návštevy v jeho chráme, z môjho hladu po jeho premenenom Tele, z môjho smädu po jeho múdrych slovách.

Všetkým nám prajem, aby sme sa rozumnosťou vrátili späť na zem, aby sme sa raz mohli vrátiť aj do nášho skutočného domova, do otvorenej náruče láskavého Otca.

Vyznávajme Jeho, 
nie falošných bôžikov. 
Kráčajme cestou do večnosti, 
nie opačným smerom. 
Lebo iba vtedy, 
ak budeme poslušní, 
pokorní 
a aj chudobní, 
budeme skutočne bohatí. 

vložil: SiMa

Žiadne komentáre