Aktuálne

Malé moslimské dievčatko uzdravené zázrakom sv. Charbela

Bejrút 9. októbra 2015 - Trojročné dievčatko Milan, zo sunnitsko-sýrskej rodiny, bolo uzdravené vďaka zásahu sv. Charbela, svätého libanonského pustovníka, prehláseného za svätého v roku 1977 pápežom Pavlom VI. 

Rodinu utečencov je pôvodom z Damasku. Utiekli do Libanonu v dôsledku občianskej vojny, ktorá už viac ako štyri roky ničí ich krajinu.
Dievčatko malo nádor a počas liečby bolo nakazené veľmi závažným vírusom. Modlitba matky k sv. Charbelovi uzdravila dcérku a teraz sa zdá, že malá Milan má s “ockom Charbelom” veľmi výnimočný vzťah. Udalosť je zdokumentovaná reportážou Otv (Orange TV) v arabčine.

V mnohých častiach moslimského sveta sú rozšírené niektoré kresťanské modlitby a zbožnosť (ako je úcta k Panne Márii a túžba byť oslobodení od diabla. “.. Milióny moslimov si ctia Pannu Máriu a túžia po exorcizme.”Preložené texty z dialógov vo filme:
Moderátor: Emigrovala z Damasku do Ta’albeya, utiekla pred terorizmom v Daesh (arabská skratka islamského štátu), počas hľadania mieru a bezpečia bola sužovaná nádorom zatiaľ čo zhasínala sviečky na konci svojho druhého roku života:

Matka: “Je to veľmi náročná situácia, druh rakoviny, ktorým trpí, zmizne a zase sa objaví. Zakaždým sa to vracalo s väčšou silou a hrozilo, že nám ju zoberie preč. Bolo to spôsobené aj tým, že v dôsledku transplantácie bola nakazená vírusom nazývaným CNP, vysoko nebezpečným vírusom, rovnako smrtiacim ako jej nádorové ochorenie. Brala silné lieky, no choroba neustupovala, naopak časom sa dramaticky zhoršila. Preto sme museli upokojiť naše duše, rozhodli sme sa vziať ju z nemocnice, odovzdali sme ju do Božích rúk a očakávali sme to, čo sa malo stať. ”

Pieseň v pozadí: Majid El Rumi venovaná sv. Charbelovi: “Uviazla vo svojej bolesti, rozsvieť svetlo olejovej lampy.”

Moderátor: Bola to dlhá Golgota pre malú Milan, ktorá musela znášať veľa bolestí a utrpenia, ale viera jej matky ju zachránila.

Pieseň v pozadí: Majid El Rumi venovaná sv. Charbelovi: “Ó Charbel pomôž nám, Ó Charbel pomôž nám, Ó Charbel ochráň nás, Ó Charbel ochraňuj nás všetkých”

Matka: Priniesla som ju sem do Zahle (kresťanská dedina v údolí Beka, kde je svätyňa sv. Charbela) na púť. Nasledujúci deň, v utorok, sme išli k lekárovi, aby znovu vykonal analýzu vírusu a doktor mi povedal, že výsledok testu bol negatívny s nulovou prítomnosťou vírusu. Zázrak porazil vírus v jej organizme. ”

Pieseň v pozadí: Majid El Rumi venovaná sv. Charbelovi: “Ty, ktorého dary oslavujú Libanon!”

Moderátor: Charbel pomohol tejto sunnitsko-moslimskej rodine, aby bolo porazené, na jeho príhovor, onemocnenie ich malého dievčatka.

Matka: “Bolo to o ôsmej hodine večer na ceste späť domov, keď zaspala. Keď sa Milan prebudila, povedala nám “Dnes prišiel za mnou ocko Charbel.‘”

Malá Milan: “Ocko Charbel mi povedal, Prosil som Boha, aby ťa uzdravil! A potom mi dal vodu”

Pieseň v pozadí: Majid El Rumi venovaná sv. Charbelovi, “Dovoľ mi byť ako dub, ktorý sa skláňa pred každým viničom… “

Moderátor: Vzťah, ktorý spája trojročné dievčatko so sv. Charbelom je výnimočný, zbližuje ich v čase smútku, je útočišťom, aby menej trpela, kostol zasvätený sv. Charbelovi je jediným miestom, kde sa cíti v bezpečí.

Matka: “Zakaždým, keď cíti bolesť, ide a vezme svätý obrázok sv. Šarbela, plače a potom s ním začne hovoriť. Netuším, čo mu hovorí a akú má povahu tento vzťahu, ktorá ich spája. Tieto veci nikto nevie, iba oni dvaja.”

Pieseň Majid El Rumi venovaná sv. Charbelovi: “Ó Charbel ochraňuj nás, ochráňuj nás.”

Malá Milan: “Áno, ja mám veľmi rada ocka Charbela!”


vložil: Masima

Žiadne komentáre