Aktuálne

Mama ma brávala do kostola i k liečiteľke

Moja mama, keď som bol malý ma brávala do kostola ... ale niekde pomedzi to ma zobrala aj k ľudovej liečiteľke a tak nejak sa to začalo prelínať až sme sa na živote cirkvi prestali zúčastňovať úplne okrem birmovky svätého prijímania atď.
Neskôr ma zobrala na reiki ... pred tým ešte k veštici ... a zaplietla sa do toho aj jedna new age ideológia známa pod menom tajomstvo ... mne tieto veci osobne veľmi ublížili, pretože som tomu ani nerozumel ...
Teraz, po dlhých rokoch prišli vážne následky a s pomocou jedného kňaza sa to snažím napraviť. Ide to však veľmi ťažko.
Ale aj keď som sa znovu dal na cestu viery, moja mama akosi nie a považujem za nebezpečenstvo veci, o ktoré sa zaujíma.

Ako by som mohol laicky alebo odborne aspoň čiastočne vysvetliť, že ezoterika a podobné veci sú veľmi nebezpečné? 

Ako to vysvetliť človeku, ktorý sa toho urputne drží a stále verí, že tieto veci prinášajú osoh, prípadne sú dobré a majú zmysel? 

Keď som prosil svoju mamu, aby už napríklad nevolala do televizia nejakej veštici kvôli mne, alebo aby sa o mne už nezmienila niekomu takému hoc akou inou formou, odpovedala, že veci, ktoré hovorím sú veľmi zlé. Vlastne som jej povedal, že mi to ublížilo, naďalej sa ale cítim byť v ohrození a keďže nemám vybudovanú ochranu voči týmto veciam, stále na mňa môžu mať vplyv. 

Odpoviem všeobecne, lebo mnohí ľudia si veľakrát neuvedomujú nebezpečenstvo okultných praktík. Človek je pokúšaný oddávna, zlo malo k nám stále dostup, lebo sme deťmi už z raja vyhnaného Adama.
Preto cez fyzické oči sa naša duša už viac zjednocuje so svetom – a nie s Bohom, nie so Životom. Vtedy už nie sme v Bohu, ani v Božom Duchu ale ani v sebe.
Následkom Adamovej chyby sa náš um zjednotil viac s úsudkom a nie s Bohom. V Písme je napísane, že – Ľud bývajúci v tieni smrti uvidel veľké svetlo – My sme tieňom tohto sveta, lebo svet je predmetom nášho života a my sme preto jeho tieňom. Tieň je mŕtvy. Preto sme v tieni smrti.
Keď je príčina života v nás, a príčinou je Boh, Boží Duch v nás, až potom je svet naším tieňom, lebo my sme vo svetle, lebo nosíme život v sebe, a tieň je za nami, my vtedy nosíme Život a Svetlo v sebe, lebo Život je Boh.
Pán Ježiš je pravý Život. Nakoľko je Svetlo Kristovo v nás, natoľko je tieň poza nami, natoľko to Svetlo cez nás sa zobrazuje vo svete.
Preto Spasiteľ hovorí: „Vy ste svetlo sveta“.
Lenže my žiaľ často hľadáme svetlo pre seba vonku vo svete a nie v srdci, nie v Kristovi. V tom je smrť našej duše, lebo tieň nemá v sebe život, preto chodíme v tieni smrti.
Bude problém i na večnosti, lebo nebudeme mať v sebe Svetla.
Bude problém, lebo bude mŕtvota v srdci, a nepustia nás do krajiny živých s mŕtvym duchovným srdcom, a ani do vlasti Svetla, keď budeme nosiť v srdci tmu /napríklad hnevu/. Lebo my sme svetlo hľadali vo svete.
Až tam asi prídeme na to ,že svet nám nedal Svetlo Ducha, svet dával iba príjemnosť, v ktorej nebolo ani oleja ani svetla... Budeme ako 5 nerozumných panien, ich svetlo bolo poza Bohom, nie v srdci ale vo svete, to príjemnosti tohto sveta boli pre nich "svetlom" a nie Ježiš, preto zostali v podobenstve pred zatvorenými dverami svadobnej siene.
Toto všetko spôsobujú tie rôzne "energie" tohto sveta a okultizmy, v ktorých dnešný človek veľakrát hľadá "pomoc" či akúsi sebarealizáciu či svetlo.
Niet Svetla mimo Krista. Okultné veci prichádzajúce k nám z iných náboženstiev spôsobujú tmu v duši.
Vy ste chránený modlitbou a dobrom v srdci. Hľadať viac dobro v srdci voči ľuďom. Nenosiť zlo v sebe na nikoho!! Lebo vtedy tieto veci majú väčší vplyv na vás. Vymodlovať zo seba strach.
Za mamku sa treba v tejto chvíli iba modliť, teraz sa jej to nedá logicky či teologicky nijako vysvetliť, lebo ona ešte nie je v takom duchovnom rozpoložení, aby mohla prijať aj inú pravdu okrem tej svojej.
Vy sa viac sústreďujte na Krista, a nie na to čo robí mamka. Vtedy Pán môže viac pôsobiť vo Vašej rodine. Odporúčam Ježišovu modlitbu a častejšie pristupovanie k sviatosti zmierenia a Eucharistie.
odpovedal o. Petričko

vložil: Masima

Žiadne komentáre