Z denníku nenarodeného dieťaťa

5. októbra

Dnes začal môj život. Moji rodičia o tom ešte ani nevedia. Som malá ako semienko jablone, ale som to už ja. A som dievča. Budem mať blonďavé vlasy a modré oči. Všetko je takmer jasné, dokonca aj to, že budem mať rada kvetinky.

19. októbra

Niektorí hovoria, že vlastne vôbec nie som človek. Človek že je len moja mama. Ale ja som človek, rovnako tak ako je omrvinka chleba skutočným chlebom. Moja mama je a ja som tiež.

25. októbra

Moje srdce začalo samo od seba biť. Od dnešného dňa bude po zvyšok môjho života neúnavne nežne tĺcť! A keď sa po mnohých rokoch unaví, zastaví sa a ja zomriem.


2. novembra

Dnes som zase o niečo vyrástla. Moje ruky a nohy dostávajú tvar. Ale ešte si budem musieť chvíľku počkať, než na tých nožičkách dobehnem do maminho náručia, ako moje ruky natrhajú púpavy a objímu ocka.

12. novembra

Na mojich rukách sa objavujú malé prsty. To je smiešne, aké sú malinké! Budem nimi hladkať mamu po vlasoch. A budem chcieť jej vlasy ochutnať a ona určite povie: "Nie, nie, nie, zlatíčko ..."

20. novembra

Až dnes povedal doktor mojej mame, že žijem pod jej srdcom. Musí byť určite veľmi šťastná! Si šťastná, mami?

25. novembra

Moja mama a otec pre mňa určite vymýšľajú nejaké meno. A to ani nevedia, že som dievča. Možno vymysleli Aničku, ale ja by som sa radšej volala Katka. Už som pekne veľká.

24. decembra

Zaujímalo by ma, či mama počuje tlkot môjho srdca. Niektoré deti prichádzajú na svet trochu choré. A doktori svojimi nežnými rukami potom robia zázraky, aby im pomohli. Ale moje srdce je silné a zdravé. Tlčie pravidelne: bum - bum - bum ... Máš zdravú dcéru, mami!

28. decembra

Dnes ma moja matka zabila.


vložil: Masima

Zverejnenie komentára

0 Komentáre