Gangster našiel Boha

Keď vo svojom hneve skoro zabil človeka, dal mu Boh poslednú príležitosť k ľútosti. Teraz začala Johnova dlhá cesta zo zajatia "bahna" na slobodu.

Kriminálna kariéra Johna Pridmore, narodeného 1964 v Londýne, začala, keď mal 11 rokov. Jeho rodičia sa vtedy dali rozviesť. Nemohol to pochopiť a nechcel to vziať na vedomie. Potom sa začal mstiť svojmu okoliu. Doteraz dobrý žiak sa stal drzým bitkárom.


Pri návštevách svojej matky začal okrádať jej nového životného partnera. Nasledovali krádeže v obchodoch, a pretože našiel priateľov rovnakého razenia, aj vlámania do obchodných skladov. Nešlo im o korisť, ale o "kick". 

Keď bol ako 15-ročný chytili a musel nastúpiť do nápravného ústavu, priznal sa k 60 podobným deliktom.

Aj keď sa už nikdy nechcel ocitnúť vo väzení, pokračoval ďalej vo svojej kariére. Okradol elektropredajcu, u ktorého našiel zamestnanie, pokúsil sa o podvod voči sociálneho úradu, zneužíval cudziu bankovú kartu.

S vekom rástla závažnosť jeho deliktov. Vedel využiť svojho postavenia ako pracovník bezpečnostnej služby, ako vyhadzovač v diskotéke, operoval s falošnými bankovkami a došiel až k predaju drog. Pritom sa stával čoraz viac obávaným bitkárom.

Raz zrazil jedného opilca tak nešetrne, že prizerajúci mysleli, že ho zabil. To mu zasadilo blahodárny šok. Začal vo svojom byte o sebe hĺbať. Jeho doterajší život mu zrazu pripadal ako hromada črepov. 

Doposiaľ neznámy vnútorný hlas mu vyčítal tie najhoršie veci, ktorých sa doteraz dopustil. Pojala ho hrôza, padol na kolená a prosil: "Bože, daj mi ešte šancu!" Tu ho zasiahol lúč milosti.Napísal: "Náhle som mal pocit, ako by niekto položil ruky na moje ramená a pozdvihol ma. Zalialo ma neobyčajné teplo a moja úzkosť naraz zmizla. V tom okamihu som vedel, nie len veril, že Boh existuje."

Z neodolateľnej túžby podeliť sa s niekým o tento zážitok, išiel ráno za svojou matkou. Po jeho rozprávaní mala ona aj jej muž v očiach slzy. 
"Je to nádherné," povedali, "naše modlitby boli vyslyšané." To bolo v roku 1991, keď mal John 27 rokov.

Teraz začala jeho kariéra katolíckeho kresťana. Hovoril so svojím farárom o Novom zákone a vykonal päťdňové exercície. 
Krok za krokom menil svoje životné spôsoby. Svoje peniaze, ktoré pochádzali z časti z kriminálnej činnosti, rozdal a začal dobrovoľne pracovať v sociálnych službách.
V kluboch mládeže a predovšetkým v hnutí "Mládež 2000" varuje mladých ľudí pred bludnými cestami, ktorými sám prešiel. 

Jeho posolstvo, ktoré prednáša pri najrôznejších príležitostiach, znie: "Boh vás miluje!"

Masima
zdroj: Bettendes Gottes Volk

Zverejnenie komentára

0 Komentáre