Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska máme v našej krajine vo zvláštnej úcte a možno viac ako v iných krajinách sa na Bolestnú Matku s dôverou obraciame. Vydavateľstvo Zachej.sk chcelo vydaním tejto útlej knižky pobožností ešte viac podporiť časté vzhliadanie k Sedembolestnej Panne Márií a zároveň vyplniť prosbu našej Matky, aby sme s ňou viac cítili a rozjímali o jej bolestiach.
Okrem modlitieb v nej nájdete aj ozrejmenie vzniku úcty k Bolestnej Matke Božej. Tiež inšpiratívne podnety mnohých svätcov a svätíc: Gabriel Possenti, Brigita, Alfonz, Vincent Palotti, či blahoslavený Henrich Suso, pre ktorých sa uctievanie bolestí nebeskej Matky stalo súčasťou každodenného života. Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej nám bola darovaná nebom, aby zmiernila Božie tresty alebo ich dokonca od hriešnikov odvrátila. Modlime sa túto pobožnosť a obsiahnime milostí, ktoré nebeská Matka prisľúbila tým, ktorí budú prejavovať ľútosť a súcit nad jej bolesťami.
Úcta k bolestiam Panny Márie má korene v stredoveku, hoci kresťania uctievali Bolestnú Matku pod krížom svojho Syna už od najstarších čias. Cirkev nazýva Pannu Máriu Kráľovnou mučeníkov, pretože podľa učenia svätých jej utrpenie prevýšilo všetky utrpenia mučeníkov. Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej nás prevedie cestou utrpenia Panny Márie. Okrem podrobného vovedenia do tejto špecifickej úcty tu nájdete aj tieto modlitby:
Litánie k Bolestnej Matke Božej
Pobožnosť k bolestiam Panny Márie pri umučení Pána
Modlitba za šťastnú hodinu smrti
Modlitba pred obrazom Bolestnej Matky Božej
Modlitba k úcte sĺz Panny Márie
Ruženec k ucteniu siedmich bolestí Panny Márie a iné.
Panna Mária raz povedala svätej Brigite: „Pozerám sa na zem, či nájdem duše, ktoré by so mnou cítili a vidím ich málo. Aj keď ich mnoho na mňa zabúda, aspoň ty, dcéra moja, rozjímaj, ako veľmi som trpela.“
Brožúra je cirkevne schválená.
Masima - Verím a Dôverujem